Разлика помеѓу преработките на „Гошинце“

Додадени 2 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Географија и местоположба: Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија
с
с (→‎Географија и местоположба: Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија)
'''Гошинце''' — село во [[Општина Липково]].
 
== ГеографиjaГеографија и местоположба ==
 
== Историja ==