Богојци: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Географија и местоположба: Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија
сНема опис на уредувањето
с (→‎Географија и местоположба: Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија)
'''Богојци''' (познато како '''Боговица''') — село во [[Општина Струга]], во околината на градот [[Струга]].
 
== ГеографиjaГеографија и местоположба ==
Селото се наоѓа на југозападните падини на [[Караорман]]. Во близина на селото се селата [[Тоска (село)|Тоска]] и [[Брчево]].