Балабан: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Географија и местоположба: Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија
с (Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB)
с (→‎Географија и местоположба: Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија)
'''Балабан''' е [[Драма (град)|драмско]] село во [[Егејска Македонија]], [[Република Грција]].
 
== ГеографиjaГеографија и местоположба ==
 
== Историja ==