Онондази: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎Села: Правописна исправка, replaced: jужно → јужно
с (Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB)
с (→‎Села: Правописна исправка, replaced: jужно → јужно)
* '''Теиононтатасес''', (?).
* '''Тгасунто''', (?).
* '''Туенхо''', jужнојужно од бревертон, на западната страна од езерото Онеида.
* '''Туеадасо''', во близината на [[Џејмсвил (Њујорк)|Џејмсвил]].