Разлика помеѓу преработките на „Стадион Ѓорче Петров“

с
→‎top: Правописна исправка, replaced: нe → не
с
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: нe → не)
}}
 
'''Стадионот Ѓорче Петров''' е стадион кој се наоѓа во [[Скопje]], [[Република Македонија]]. Моментално на нeгонего настапува екипата на [[ФК Македонија Ѓорче Петров 1932]]. Стадионот има капацитет од 3.000 седишта.
 
{{DEFAULTSORT:Ѓорче Петров}}