Разлика помеѓу преработките на „Трново“

Одземени 19 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Исправка на помешани латинични меѓу кириличните букви, replaced: вo → во (3)
(Отстрането пренасочување кон Трново (појаснување))
Ознаки: Изворно уредување 2017 Отстрането пренасочување
с (→‎top: Исправка на помешани латинични меѓу кириличните букви, replaced: вo → во (3))
 
* [[Трново (општина во Република Српска)|Трново]], општина, [[Босна и Херцеговина]], [[Република Српска]]
* [[Трново (Република Српска)|Трново]], град, [[Босна и Херцеговина]], [[Република Српска]]
* [[Трново (Мркониќ Град)|Трново]], село вoво општина [[Мркониќ Град (општина)|Мркониќ Град]], [[Босна и Херцеговина]], [[Република Српска]]
* [[Трново (Рогатица)|Трново]], село вoво општина [[Рогатица (општина)|Рогатица]], [[Босна и Херцеговина]], [[Република Српска]]
* [[Трново (Шековиќи)|Трново]], село во општина [[Шековиќи (општина)|Шековиќи]], [[Босна и Херцеговина]], [[Република Српска]]
* [[Трново (општина во БиХ)|Трново]], општина, [[Босна и Херцеговина]], [[Федерација Босна и Херцеговина]]
 
;Грција
* [[Трново (Леринско)|Трново]], на грчки ''Прасино'', село во [[Лерин|Леринско]]ско, [[Грција]]
* [[Трново (Преспанско)|Трново]], на грчки ''Анкатото'', поранешно село во [[Лерин|Леринско]]ско, [[Грција]]
* [[Трново (Тесалија)|Трново]], на грчки ''Тирнавос'', град во [[Тесалија]], [[Грција]]
 
 
;Хрватска
* [[Трново (Опшина Генералски Стол)|Трново]], село вoво општина [[Генералски Стол (општина)|Генералски Стол]], [[Хрватска]]
 
;Црна Гора