Колорадо Спрингс: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Исправка на помешани латинични меѓу кириличните букви, replaced: вo → во
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Исправка на помешани латинични меѓу кириличните букви, replaced: вo → во)
 
[[Податотека:Downtown Colorado Springs by David Shankbone.jpg|thumb|220px|Колорадо Спрингс]]
 
'''Колорадо Спрингс''' ({{lang-en|Colorado Springs}}) е град вoво [[САД|американската]] [[Сојузни држави во САД|држава]] [[Колорадо]]. Овој град според статистиките во [[2006]] година, има 372 437 жители, што го прави најголем град во Колорадо по [[Денвер]], и 47-ти град по број на жители во [[САД]].
 
{{САД-најголеми градови}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Градови во Колорадо]]