Разлика помеѓу преработките на „Света земја“

Одземени 6 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎Светата земја како тема во ументоста: Јазична исправка, replaced: литературни дела → книжевни дела
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: МедитеранотСредоземјето)
с (→‎Светата земја како тема во ументоста: Јазична исправка, replaced: литературни дела → книжевни дела)
 
==Светата земја како тема во ументоста==
* „[[Светата земја (Лагерквист)|Светата земја]]“ - [[роман]] на шведскиот писател [[Пер Лагерквист]] од 1964 година.<ref>''Преводи на литературникнижевни дела од автори кои добиле Нобелова награда''. Битола: НИД „Микена“, 2010.</ref>
 
== Наводи ==