Разлика помеѓу преработките на „Портик“

Одземени 5 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎Поврзано: Исправка на име на предлошка, replaced: {{никулец за архитектура}} → {{архитектура-никулец}}
с (→‎Поврзано: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
с (→‎Поврзано: Исправка на име на предлошка, replaced: {{никулец за архитектура}} → {{архитектура-никулец}})
{{Ризница-врска|Porticos}}
 
{{никулец за архитектура-никулец}}
 
[[Категорија:Архитектонски елементи]]