Разлика помеѓу преработките на „Иван Влашки“

Одземени 8 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}}
с (→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}})
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Доцент д-р Иван Влашки''' ([[1930]] - [[Скопје]], {{починал на|3|јануари|1987}}), шеф на Уролошката клиника на медицинскиот факултет во [[Скопје]].
 
Д-р Иван Влашки е основоположник на современата урологија и трансплантациите на бубрег во Македонија. Со своите стручни способности како [[хирург]] и [[педагог]] се стекна со голем углед во земјата и во странство.
 
{{Биографија-никулец}}
{{Никулец за биографија}}
 
[[Категорија:Македонски хирурзи]]
 
[[Категорија:Луѓе од Скопје]]