Разлика помеѓу преработките на „Авероес“

Одземени 4 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Наводи: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}}
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
с (→‎Наводи: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}})
 
{{наводи}}
 
{{Биографија-никулец}}
{{Никулец за биографија}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Арапски филозофи]]
[[Категорија:Родени во 1126 година]]