Харалампие Поленаковиќ: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Наводи: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}}
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: македонската литература → македонската книжевност)
с (→‎Наводи: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}})
{{reflist}}
 
{{Биографија-никулец}}
{{Никулец за биографија}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Поленаковиќ, Харалампие}}