Разлика помеѓу преработките на „Хари Потер и Пламениот пехар“

с
фада
с (Слика)
с (фада)
| Chapter Count = 37
}}
Летен распуст е и Хари наскоро ќе тргне во четврта година во училиштето за волшебништво „Хогвортс“. Тој ги брои дните: треба да се учат нови магии, да се игра квидич и да се исражуваистражува замокот. Но Хари треба да внимава, демнат неочекувани опасности.
 
[[Категорија:2000 новели]]
184

уредувања