Јусуп Абдусаломов: Разлика помеѓу преработките

с
Јазична исправка, replaced: веб страната → мрежната страница
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 10 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q718913 (translate me))
с (Јазична исправка, replaced: веб страната → мрежната страница)
{{MedalSilver | [[Летни олимписки игри - 2008|2008 Пекинг]] | [[Борење на летните олимписки игри - 2008|слободен стил до 84kg]]}}
{{MedalBottom}}
'''Јусуп Абдусаломов''' (роден на {{роден на|8|ноември|1977}}) е [[Таџикистан|таџикистанскитаџикистан]]ски [[борење|борач]] кој на [[Летни олимписки игри - 2008|Летните олимписки игри - 2008]] одржани во [[Пекинг]] го освои сребрениот медал во дисциплината слободен стил до 84kg84 kg.
 
== Надворешни врски ==
* [http://sports.espn.go.com/oly/summer08/fanguide/athlete?id=16750 Профил на Јусуп Абдусаломов на вебмрежната странатастраница на ESPN спорт]
 
{{Борење-био-никулец}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Абдусаломов}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Абдусаломов}}
[[Категорија:Таџикистански борачи]]
[[Категорија:Живи луѓе]]