Разлика помеѓу преработките на „Човекови права“

Додадени 203 бајти ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од 89.185.193.161) и ја поврати преработката 3792424 на Uvtarex)
 
* Казнувањето на личност без правилно судење
* Немањето [[право на глас]] или политичко претставување
 
== Поврзано ==
*[[Меѓаши|Прва детска амбасада во светот Меѓаши]]
*[[Младешки права]]
* [[Машки права]]
* [[Женски права]]
 
== Надворешни врски ==
7

уредувања