Разлика помеѓу преработките на „Алекс Расмусен“

Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
Правописна исправка, replaced: Денкерк → Динкерк (3)
с (→‎top: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести (10))
с (Правописна исправка, replaced: Денкерк → Динкерк (3))
 
| name = Алекс Расмусен
| image = Rasmussen 4JDD 2010 1.JPG
| caption = Расмусен на Четири дена ДенкеркДинкерк 2010
| fullname = Алекс Ники Силвест Расмусен
| nickname =
;2010
: 1. {{flagiconUCI}} Светско првенство во скреч
: 1. Етапа 1 [[Четири дена ДенкеркДинкерк]]
: 1. Етапа 3 [[Четири дена ДенкеркДинкерк]]
: 1. Етапа 4 [[Вуелта а Андалусија]]
: 1. ГП Хернинг