Разлика помеѓу преработките на „Помош:Разговорна страница“

с
→‎Како да се одржува двонасочен разговор: Јазична исправка, replaced: конверзации → разговори (2)
с (→‎Дали можам да правам што сакам на мојата разговорна страница?: Правописна исправка, replaced: одстраница → отстраница)
с (→‎Како да се одржува двонасочен разговор: Јазична исправка, replaced: конверзации → разговори (2))
 
* Копирајте го текстот на кој одговарате во разговорната страница на другиот корисник. Вашиот одговор оставете го веднаш под него и назабете го за да се познава.
* ''Или:'' Оставете порака на вашата разговорна страница дека ќе пратите одговор таму освен ако тие не побараат поинаку. Ова правете го во конверзацииразговори кои не сте ги започнале вие.
* Набљудувајте ја разговорна страница на соговорникот и кажете му дека може да одговори таму. Ова правете го во конверзацииразговори кои ги почнувате ''вие''.
 
== Други забелешки ==