Разлика помеѓу преработките на „Прилог“

Додадени 62 бајти ,  пред 8 месеци
Одбиени последните 2 промени (од 62.162.179.149) и ја поврати преработката 3490995 на Ehrlich91
(Гр)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Отповикано
(Одбиени последните 2 промени (од 62.162.179.149) и ја поврати преработката 3490995 на Ehrlich91)
Ознака: Рачно отповикување
 
'''Прилозите''' се неменливи зборови што гиватги дополнуваат првенствено глаголите по место, [[време]], начин и количество...
 
Освен глаголите, тие можат да дополнуваат и придавки, именки и други прилози.