Разлика помеѓу преработките на „.pk“

Додадени 206 бајти ,  пред 2 месеци
Одбиена последната промена (од 39.40.23.140) и ја поврати преработката 4287106 на Bjankuloski06
(→‎Надворешни врски: i have found this provider one of the best in web hosting and domain registration)
(Одбиена последната промена (од 39.40.23.140) и ја поврати преработката 4287106 на Bjankuloski06)
Ознака: Рачно отповикување
==Надворешни врски==
 
* [http://www.pknic.net.pk PKNIC Official Website]
* [https://wealwaystech.com/domain we always tech]
* [http://www.nextgen.pk .pk Domain Registration]
 
* [https://dedipak.com Get .PK Domain name]
 
* [http://www.domain.pk Register .pk Domain]
* [http://www.iana.org/root-whois/pk.htm IANA .pk whois information]
{{Домени}}