1 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: креатор → творец
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Папа Грегориј → Папа Григориј)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: креатор → творец)
 
|-
|valign="top" align="right"|[[2008]] 
|[[Ив Сен Лоран]] — француски [[моден креатортворец]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2010]]