Разлика помеѓу преработките на „Portishead“

Нема измена во големината ,  пред 5 месеци
с
Јазична исправка, replaced: Официјална веб страница → Официјално мрежно место (2)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска)
с (Јазична исправка, replaced: Официјална веб страница → Официјално мрежно место (2))
|Years_active = 1991 - сега
|Label = [[Island Records]] (1991-2009)
|URL = [http://www.portishead.co.uk/ ОфицијалнаОфицијално вебмрежно страницаместо]
|Current_members = [[Beth Gibbons]]<br />[[Geoff Barrow]]<br />[[Adrian Utley]]<br />
}}
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.portishead.co.uk ОфицијалнаОфицијално вебмрежно страницаместо]
* [http://www.pheadweb.com/ Неофицијална Portishead веб страница]
{{Ризница-врска|Portishead}}