Разлика помеѓу преработките на „Џузепе Ди Стефано“

#1Lib1Ref , #1Lib1RefCEE
(#1Lib1Ref , #1Lib1RefCEE)
(#1Lib1Ref , #1Lib1RefCEE)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[File:Giuseppe di Stefano - 1983.jpg|thumb|Уредување на Џузепе Ди Стефано (1983).]]
'''Џузепе Ди Стефано''' ([[Италијански јазик|италијански]]: ''Giuseppe Di Stefano'') ({{роден на|24 |јули|1921}}-{{починал на|3|март|2008}} во [[Катанија]]) бил еден од најпознатите [[италија]]нски [[Опера|оперски]] пејачи со брилијантна кариера, која траела од почетокот на 40-тите до почетокот на 70-тите години на [[20 век]]<ref>[https://www.nytimes.com/2008/03/04/nyregion/04distefano.html/ Giuseppe di Stefano]</ref><ref>[http://www.giuseppedistefano.it/hanno-detto-di-lui/ Giuseppe Di Stefano Best Tenor Ever !!]</ref>.
==Наводи==
{{наводи}}