Џоди Фостер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 107 бајти ,  пред 1 година
#1Lib1Ref , #1Lib1RefCEE
[проверена преработка][проверена преработка]
(#1Lib1Ref , #1Lib1RefCEE)
(#1Lib1Ref , #1Lib1RefCEE)
}}
 
'''Алиша „Џоди“ Кристијан Фостер''' ({{lang-en|Alicia „Jodie“ Christian Foster}}) (родена {{роден на|19|ноември|1962}}) е [[САД|американска]] [[глумица]], [[режисер]] и продуцент<ref>[https://www.britannica.com/biography/Jodie-Foster/ Jodie Foster]</ref><ref>[https://www.imdb.com/name/nm0000149/bio/2009-review-art-laura-cumming/ Jodie Foster
Biography]</ref>.
 
 
== Кариера ==