Дискус: Разлика помеѓу преработките

Додадени 52 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: az:Discus, fi:Kiekkokala, ru:Дискус
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: cs, es, fa, hu, it, lt, no, pl, pt, sk, vi Менува: de, fr, nl, sv)
с (Бот Додава: az:Discus, fi:Kiekkokala, ru:Дискус)
[[Категорија:Риби]]
 
[[az:Discus]]
[[cs:Terčovec]]
[[de:Diskusfische]]
[[es:Symphysodon]]
[[fa:دیسکوس]]
[[fi:Kiekkokala]]
[[fr:Symphysodon]]
[[hu:Diszkoszhal]]
[[pl:Dyskowiec]]
[[pt:Acará-disco]]
[[ru:Дискус]]
[[sk:Terčovec]]
[[sv:Diskusfiskar]]
24.401

уредување