Разлика помеѓу преработките на „Кашуби“

Одземени 17 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Брише: es:Casubia Менува: ca:Caixubis
с (Interwikis)
с (Бот Брише: es:Casubia Менува: ca:Caixubis)
[[Категорија:Западни Словени]]
 
[[ca:CaixubiansCaixubis]]
[[cs:Kašubové]]
[[csb:Kaszëbi]]
[[en:Kashubians]]
[[eo:Kaŝuboj]]
[[es:Casubia]]
[[et:Kašuubid]]
[[fi:Kašubit]]
24.401

уредување