Разлика помеѓу преработките на „Амијан Марцелин“

с
→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: = Види = → = Поврзано =
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: бил роден → е роден (2))
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: = Види = → = Поврзано =)
* Hubert Zehnacker et Jean-Claude Fredouille, ''Littérature latine'', [[Presses universitaires de France|PUF]], coll. « Quadrige Manuels », pp. 426–8, 1993.
 
== ВидиПоврзано ==
===Поврзани статии===
* [[Доцна антика]]