Разлика помеѓу преработките на „Прилог“

Одземени 5 бајти ,  пред 8 месеци
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Отповикано
'''Прилозите''' се неменливи зборови што ги дополнуваатдополнуват првенствено глаголите по место, [[време]вре], начин и количество...
 
Освен глаголите, тие можат да дополнуваат и придавки, именки и други прилози.
Анонимен корисник