Царев Врв: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| photo = Carev vrv.jpg
| photo_caption = Поглед на Царев Врв од правецот на [[Пониква]]
| elevation_m = 20762.084
| elevation_ref =
| prominence_m =
}}
 
'''Царев Врв''' — [[планински врв]] на [[Осоговските Планини]] во [[Република Македонија]], висок 20762.084 метри. Познат е и според неговиот [[турски јазик|турски]] назив ''Султан Тепе''.
 
== Правци за искачување ==