Разлика помеѓу преработките на „Манџурија“

Додадени 29 бајти ,  пред 11 година
с
ситна промена
с (Бот Менува: tr:Kuzeydoğu Çin)
с (ситна промена)
'''Манџурија''' е сојузна [[Кина|кинеска]] државапокраина во североисточниот дел на [[Кина]]. Најголем град е [[Пинкјанг]].
 
 
{{Гео-никулец}}
'''Манџурија''' е сојузна [[Кина|кинеска]] држава во североисточниот дел на Кина. Најголем град е [[Пинкјанг]].
 
[[Категорија:Кина]]
[[Категорија:Манџурија| ]]
 
[[ar:منشوريا]]