Разлика помеѓу преработките на „Минхенбернсдорф (општинска заедница)“

с
→‎top: Форматна исправка, replaced: }}) е → }}) —
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup>)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: }}) е → }}) —)
'''Минхенбернсдорф''' ({{lang-de|Münchenbernsdorf}}) е [[општинска заедница]] во округот [[Грајц (округ)|Грајц]], во [[Тирингија]], [[Германија]]. Седиштето на општинската заедница е во градот Минхенбернсдорф.
 
Општинската заедница Минхенбернсдорф се состои од следниве општини: