Разлика помеѓу преработките на „Зале-Ренштајг“

Додадени 2 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: }}) е → }}) —
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: }}) е → }}) —)
'''Зале-Ренштајг''' ({{lang-de|Saale-Rennsteig}}) е [[општинска заедница]] во округот [[Зале-Орла]], во [[Тирингија]], [[Германија]]. Седиштето на општинската заедница е во Бланкенштајн.
 
Општинската заедница Зале-Ренштајг се состои од следниве општини:
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Општински заедници во Тирингија]]