Граметал: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: }}) е → }}) —
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: }}) е → }}) —)
'''Граметал''' ({{lang-de|Grammetal}}) е [[општинска заедница]] во округот [[Вајмар (округ)|Вајмар]], во [[Тирингија]], [[Германија]]. Седиштето на општинската заедница е во Исерода.
 
Општинската заедница Граметал се состои од следниве општини:
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Општински заедници во Тирингија]]