Жеглигово: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
сНема опис на уредувањето
* [[Жеглиговски манастир]]
* [[Кумановска Котлина]]
* [[Жеглиговски Камен]] (Костоперска Карпа) — културно-историска знаменитост и споменик на природата, но сместенасместен во областа [[Средорек (област)|Средорек]]
 
== Наводи ==