Jus Cogens право: Разлика помеѓу преработките

Додадени 204 бајти ,  пред 1 година
с
Извори
с (објаснување)
с (Извори)
* [[Сувереност]]
* [[Самоопределување]]
== Извори ==
 
* Vienna Convention on the Law of Treaties, 1969.
* Vienna Convention on the Representation of States in their Relations with International Organizations of a Universal Character, 1975.
== Наводи ==
164

уредувања