Переслављ Залески: Разлика помеѓу преработките

#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Переслављ-Залески на Переслављ Залески)
(#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE)
'''Переслављ Залески''' ({{lang-ru|Пересла́вль-Зале́сский}}) — град во [[Јарославска област|Јарославската област]], [[Русија]]. Има население од {{ru-census2010|41,925|;}} {{ru-census2002|43,379|;}} {{su-census1989|42,331|.}.
 
== Наводи ==
'''Переслављ Залески''' ({{lang-ru|Пересла́вль-Зале́сский}}) — град во [[Јарославска област|Јарославската област]], [[Русија]].
{{наводи}}
 
{{Русија-гео-никулец}}
 
{{Градови во Јарославска област}}
{{Златен прстен}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Градови во Јарославската областРусија]]