Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 49 бајти ,  пред 1 година
#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
(#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{| border="1" cellpadding="2" cellspacing="0" align="right" width="300px"
! colspan="2" align=center bgcolor="#FFDEAD" |Курска област
|}
 
'''Курска област''' ([[руски]]:Ку́рская о́бласть) е федерална област во [[Русија]]. Административен центар е градот [[Курск]]. Има население од {{ru-census|p2010=1,127,081}}.
 
{{Ризница-врска|Kursk Oblast}}
 
{{Русија-гео-никулец}}
== Наводи ==
 
{{наводи}}
[[Категорија:Курска област]]