Разлика помеѓу преработките на „Хосе Мело“

Додаден 1 бајт ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е → ) —
с
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е → ) —)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:hose_melo_Philippijnen.jpg|десно|250п|thumb|Хосе Мело]]
'''Хосе A.Р. Мело''' (роден {{роден на|30|мај|1932}}) е [[Филипини|филипински]] правник кој е на должност во [[Врховен суд на Филипините|Врховниот суд]] од 1992 до 2002. Тој моментално е заменик шеф на [[комисија за избори на Филипините|филипинската изборна комисија]] кој е назначен од [[Претседател на Филипините|Претседателката]] [[Глорија Макапагал-Аројо]].
 
== Поврзано ==