Разлика помеѓу преработките на „Националистичка народна коалиција“

с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е → ) —
с (Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е → ) —)
}}
 
'''Националистичка народна коалиција''' ([[Англиски јазик|англиски]]: ''Nationalist People's Coalition'' или ''NPC'') е [[политичка партија]] на [[Филипините]].
 
== Резултати ==