Кинешма: Разлика помеѓу преработките

Додадени 30 бајти ,  пред 2 години
#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE
[проверена преработка][проверена преработка]
#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE
#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE
Ред 1:
[[Податотека:Kineshma.jpg|мини|Кинешма пред Руската револуција]]
'''Кинешма''' ({{lang-ru|Кинешма}}) — град во [[Ивановска област|Ивановската област]], [[Русија]]. Има население од {{ru-census2010|88,164|}}, {{ru-census2002|95,233|}} и {{su-census1989|105,037|}}.
 
== Наводи ==