Разлика помеѓу преработките на „Нануманга“

Додадени 2 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎’Ртови: Замена со правилен апостроф, replaced: 'Рт → ’Рт
с (→‎'Ртови: Замена со правилен апостроф, replaced: 'ртот → ’ртот (2))
с (→‎’Ртови: Замена со правилен апостроф, replaced: 'Рт → ’Рт)
 
На островот има три лагуни, од кои најголема е [[Ваијатоа]] и има четири островчиња. На островот има мангровски шуми и сува вегетација. Околу островот има корален гребен што го отежнува сообраќајот и риболовот.
 
==='Ртови’Ртови===
На север се наоѓа ’ртот [[Те Каупапа]], додека на југ се наоѓа ’ртот [[Те Папа (Тувалу)|Те Папа]].