Разлика помеѓу преработките на „Нануманга“

Додадени 4 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎'Ртови: Замена со правилен апостроф, replaced: 'ртот → ’ртот (2)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место (2))
с (→‎'Ртови: Замена со правилен апостроф, replaced: 'ртот → ’ртот (2))
 
==='Ртови===
На север се наоѓа 'ртот’ртот [[Те Каупапа]], додека на југ се наоѓа 'ртот’ртот [[Те Папа (Тувалу)|Те Папа]].
 
===Села===