Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Bjankuloski06“

→‎’Рт: ново заглавие
(→‎’Рт: ново заглавие)
[https://mk.wikipedia.org/w/index.php?search=%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%81%D0%BC%D0%BA%D0%B8&title=%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%3A%D0%91%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%98&fulltext=1&ns0=1]--[[Special:Contributions/77.29.28.189|77.29.28.189]] <small>([[User talk:77.29.28.189|разговор]])</small> 01:06, 25 јануари 2021 (CET)
:{{одговор|77.29.25.64}} Средено. --[[Корисник:Bjankuloski06|Б. Јанкулоски]] <small>([[Разговор со корисник:Bjankuloski06|разговор]])</small> 07:29, 25 јануари 2021 (CET)
 
== ’Рт ==
 
Исправајќи граматичка грешка [[Список на кучешки раси|(Рт/Ртови -> ’Рт/’Ртови)]], забележав дека [[Рт]] пренасочува на [[Загар]], а на статијата [[’Рт]] нема објаснување дека '''’рт''' е и назив за куче. Можете ли да го средите тоа? Поздрав, --[[User:Горец|Горец]] <small>([[User talk:Горец|разговор]])</small> 18:17, 28 јануари 2021 (CET)
190

уредувања