Разлика помеѓу преработките на „Список на кучешки раси“

с
с (→‎Категории на раси: расpи -> раси)
 
Кучешките раси се делат во следниве категории:
* [[Ловечко куче|Ловечки кучиња]]
** [[Рт’Рт|Ртови’Ртови]] (загари), во кои спаѓаат [[загари-извидници]] и [[загари-намирисувачи]]
** [[Птичар|Птичари]], во кои спаѓаат [[поентер|поентери]], [[ретривер|ретривери]] и [[шпаниел]]и
** [[Териер]]
190

уредувања