Предлошка:Кина-био-никулец: Разлика помеѓу преработките

с
ситна промена
с (Шаблон:China-bio-stub преместена како Шаблон:Кина-биог-никулец: Превод)
с (ситна промена)
<div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >[[Image:ManZhow 8Flag BlueInBorder.jpg|30px]]</td ><td >''&nbsp;Оваа [[биографија|биографска]] статија за [[Кина|Кинез]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}/w/index.php?stub&title={{FULLPAGENAMEE}}&action=edit проширите.]''</td ></tr ></table ></div >[[Категорија:Никулци за Кинези<noinclude>| </noinclude>]]
<noinclude>
[[en:Template:China-bio-stub]]