Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Вики Сениор“

нема опис на уредувањето
с (Виолетова ја премести страницата Википедија:Вики Клуб Сениор на Википедија:Вики Сениор)
|[[Податотека:Wikipedia-logo.svg|150п]]
|}
'''Вики Клуб Сениор''' е образовен дел од активностите на Здружението на граѓани [[:m:GLAM Macedonia User Group|ГЛАМ Македонија]], што започнува да се реализира од јануари 2021 година. Идејата и целта на овој Вики Клубпроект е да се привлечат нови уредувачи, да се создадат нови статии, како и да се подобрат постоечките на Википедија на македонски јазик, преку едукација на возрасните лица низ Македонија.
 
За сите информации околу тоа како да се вклучите, оставете порака на [[Корисник:Intraterestrian]], или на електронската пошта glammacedonia(аt)gmail.com.
 
[[Категорија:ВикиПроекти]]
[[Категорија:Вики Клубови во Македонија]]
[[Категорија:Проекти на ГЛАМ Македонија]]
[[Категорија:Образовна програма на Википедија]]