Даинис Криштопанс: Разлика помеѓу преработките

брзо бришење или додадете никулец
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 0 год. → 0 г.)
(брзо бришење или додадете никулец)
'''Даинис Криштопанс''' (роден на 27 септември, 1990 г.) е [[Латвија|латвиски]] ракометен репрезентативец кој настапува за [[РК Вардар]]. Тој е еден од највисоките ракометари во светот, со висина од 215 см и тежина 135 кг.
 
{{Брзо бришење}}
Анонимен корисник