Разлика помеѓу преработките на „Државна комисија за спречување на корупцијата“

с
(Создадена страница со: {{Инфокутија Државен орган | name = Државна комисија за спречување на корупциј...)
 
== Надворешни врски ==
* [https://dksk.mk/%d1%81%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2-%d0%bd%d0%b0-%d0%b4%d0%ba%d1%81%d0%ba/ Состав на ДКСК]
 
[[Категорија:Државни органи на Република Македонија]]