Разлика помеѓу преработките на „Никола (принц на Грција)“

с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Летни Олимписки игри → Летни олимписки игри
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Летни Олимписки игри → Летни олимписки игри)
 
* [[Принцеза Марина (Грција)|Марина]]
 
Заедно со своите браќа, тој помогнал во одржувањето на првите Летни Олимпискиолимписки игри во 1896 година во Атина по 393 година.
 
{{биографија-никулец}}
{{Нормативна контрола}}
 
{{DEFAULTSORT:Никола}}
[[Категорија:Грчки принцови]]