Разлика помеѓу преработките на „Машка ракометна репрезентација на Полска“

с
Правописна исправка, replaced: Летни Олимписки Игри → Летни олимписки игри, Летните Олимписки Игри → Летните олимписки игри (4)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
с (Правописна исправка, replaced: Летни Олимписки Игри → Летни олимписки игри, Летните Олимписки Игри → Летните олимписки игри (4))
 
Summer Olympics apps = 4 |
Summer Olympics first = 1972 |
Summer Olympics best = 3-то, [[Летни Олимпискиолимписки Игриигри 1976|1976]] |
World cup apps = 12 |
World cup first = 1958 |
== Учества ==
=== ЛОИ ===
# [[Ракомет на Летните Олимпискиолимписки Игриигри 1972|1972]] – 10- место
# '''[[Ракомет на Летните Олимпискиолимписки Игриигри 1976|1976]] – 3-то место''' [[Податотека:Bronze medal.svg|15px]]
# [[Ракомет на Летните Олимпискиолимписки Игриигри 1980|1980]] – 7-мо место
# [[Ракомет на Летните Олимпискиолимписки Игриигри 2008|2008]] – 5-то место
 
=== Светско првенство ===