Разлика помеѓу преработките на „Торквато Тасо“

Одземени 24 бајти ,  пред 10 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател (2))
{{Без извори}}
{{Инфокутија Писател <!-- for more information see [[:Template:Инфокутија Писател]] -->
| name = Торквато Тасо